Otomatik kollu bariyerler, endüstriyel tesisler, ofisler, kurumsal firmalar, konut alanları, park yerleri ve ücretli otoparkların giriş ve çıkışlarında güvenliği kontrol altında tutmak için kullanılır. Ayrıca yaya ve araç giriş çıkışını kontrol etmek için kullanılır.

Erzin Ay Metal tarafından kurulumu yapılan bariyer sistemleri yüksek performanslı ve her türlü şart altında çalışmaya uygundur. Mevcut genişlik ve aksesuarlar için modeller mevcuttur bu sebeple her türlü ihtiyaca çözüm üretilebilmektedir.

Bazı modellerde isteğe bağlı güç kaynağı “batarya” kullanılarak elektrik kesintilerinde kullanma imkânı mevcuttur.

  • Otoparklar, konutlar, ücretli otoparklar ve endüstriyel tesisler için geniş ürün yelpazesi,
  • Kol uzunluğu 6 mt’ye kadar uzayabilir. Karşılıklı 2 bariyer kullanılarak 12  mt’ye kadar açıklıklar bariyer ile kontrol edilebilir.
  • Son derece sessiz kompakt boyutlarda ve aşırı sert hava koşullarında kullanıma uygun, 
  • Çizilmeye karşı dayanıklı elektrostatik toz boya kaplama,
  • Geniş aksesuar yelpazesi ile her türlü ihtiyaca uygun kullanma seçenekleri,
  • Son derece güvenli ve uzun süre bakım gerektirmez.
  • Elektrik kesildiğinde manuel kullanma, bazı modellerde ise güç kaynağı ile kullanabilme imkânı.

Yaya sirkülasyonunun yoğun olduğu noktalarda, araç giriş-çıkışının kontrol altına alınması istendiğinde kullanılır. Zeminde oluşturulan yuvaya kriko mekanizmasına benzer mantıkla çalışma mekanizma yardımıyla inip-kalkarak çalışır.

Silindir bariyerler elektrik motorlu ve kumandalı olarak uygulanabildiği gibi, mekanik olarak ta uygulanabilmektedir. Ayrıca elektrik motorlu sistemlerde elektrik kesintisinde elle açılıp kapatılabilmektedir.

Çelik gövdesi sayesinde çarpmalarda zarar görme olasılığı düşüktür. Opsiyonel olarak flaşörlü olarakta uygulanabilmektedir. Silindir gövde yapısı sayesinde yayalara zarar vermez.


KOLLU BARİYER

Bariyer sistemleri, çok sık çalışmaya uygun olarak üretildiğinden, araç giriş-çıkış yoğunluğu fazla olan yerlerde güvenli ve kontrollü geçişi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Bariyer sistemleri açık veya kapalı her türlü umumi otopark girişlerinde, fabrika, konut, apartman-site türü özel binaların bahçe ve otopark girişlerinde, havaalanı, otobüs terminali gibi halka açık kalabalık mekânlarda, kontrollü sık geçişi sağlamak için en uygun sistemdir.

Bariyer sistemleri Avrupa’dan ithal edilen ve her türlü Avrupa kalite standartlarına sahip ürünlerdir. Standart olarak motor kontrol ünitesi, emniyet fotoseli, flâşör lamba, uzaktan kumanda alıcı kartı ve anteni kit halinde önerilmektedir. Uzaktan kumanda el vericisi istenilen sayıda çoğaltılabilinir.

Bariyer sistemleri 300 cm - 600 cm arasında kol uzunluklarına sahip olup, dış ortam koşullarına dayanıklı paslanmaz gövdeli, çok sık açılıp kapanmaya uygundur. Bariyer sistemlerine her türlü kartlı veya şifreli geçiş, istenilen sayıda uzaktan kumanda, buton kontrolü, emniyet fotoseli, flaşör lamba gibi birçok özellik ilave edilebilir.

Daha uzun bariyer sistemleri de mevcut olmakla birlikte yüksek fiyatından dolayı sağlı sollu iki adet bariyer çözümü hem daha ekonomik hem de daha uzun ömürlüdür.

Bariyer sisteminin avantajı ekonomik olması değil sürekli alışabilmesidir. Yeni teknoloji "DC motorlu" bariyer sistemleridir.Emniyet fotoselli tüm bariyer sistemlerinde zaruridir. Uzaktan kumanda opsiyonel olarak sunulmaktadır. 3m'lik bariyerler 3-4 sn'de açılır. Kısa olduğu için daha hızlı ve daha uzun ömürlüdür. 6m'lik bariyerlerimiz ise yaklaşık olarak 8-9 sn'de açılır.Daha hızlı bariyerler tehlikeli ve standartlara aykırıdır.Ayrıca düz kollu, teleskopik kollu, katlanır kollu bariyer sistemleri sayesinde her türlü detaya uygulanabilen sistemlerdir.

Bariyer sistemlerine; radar, buton, metal kütle detektörü, kartlı ve şifreli geçiş sistemi gibi kumanda sistemleri de opsiyonel olarak ilave edilebilir.